Connect with us

Тајмаут

Судијата со глава удри рускa тенисерka на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Руската тенисерка Јулија Авдеева се најде во несекојдневна ситуација откако беше удрена во глава од главниот судија на мечот на Ролан Гарос. Во првото коло на турнирот Авдеева играше против Американката Коко Гауф и беше убедливо поразена со 6:1, 6:1, а во една ситуација кога главниот судија ја проверуваше патеката на топката, случајно ја удри во глава. . Руската тенисерка на почетокот не се чувствувала добро, но прифатила извинување, по што мечот продолжил иако добила грутка на главата.

View this post on Instagram

A post shared by Eurosport (@eurosport)

Advertisement