Connect with us

Фудбал

Судијата Валери едвај дочека Алегри да полуди

Јувентус синоќа загуби во финалето на Купот на Италија од Интер.

Нероаѕурите славеа на Олимпико по продолжение со 4:2 со два досудени пенали за актуелниот шампион.

 

На тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри не му се допадна вечерашното судење на Паоло Валери, кој реши да му го покаже патот надвор од теренот.

 

Не можеше да биде смирен. Постојано се бунеше, а по вториот пенал започна пресметка со клупата на Интер.

 

Судијата Валери едвај дочека да го види. Истрча кон тренерот на Јувентус и доби црвен картон.

Ситуацијата поглефнетеја ТУКА.

 

Реклама

Facebook