Поврзи се со нас

Фудбал

Суперкомпјутерот го предвиде победникот во Премиер лигата

Како и секоја година, англиските медиуми со помош на суперкомпјутери го предвидоа победникот на сезоната во Премиер лигата.

Победникот се проценува врз основа на статистика, распоред и разни други елементи, а доколку му се верува, Ливерпул ќе ја одбрани титулата.

Според проценките, „црвените“ први ќе ја минат целта, по што ќе следат Манчестер Сити, Челзи и Тотенхем.

Арсенал се очекува да го освои шестото место, Манчестер јунајтед осмо, а Барнли, ВБА и Фулам ќе испаднат од лигата.

Вака изгледа редоследот на суперкомпјутери:

1. Ливерпул
2. Манчестер Сити
3. Челзи
4. Тотенхем
5. Лестер
6. Арсенал
7. Евертон
8. Манчестер Јунајтед
9. Саутемптон
10. Астон Вила
11. Волците
12. Вест Хем
13. Кристал Палас
14. Newукасл
15. Лидс
16. Брајтон
17. Шефилд Јунајтед
18. Барнли
19. ВБА
20. Фулам

loading...

Facebook