Поврзи се со нас

Фудбал

Суперкупот на Шпанија повторно во Саудиска Арабија – Реал, Барса, Сосиедад и Билбао

Суперкупот на Шпанија, кој се игра во нов формат од минатата година – повторно ќе се одржи во Саудиска Арабија.

Шпанската фудбалска федерација ја затвори програмата за Суперкупот што ќе се одржи по втор пат по ред во Саудиска Арабија.

„Фајналфор“ ќе се игра во јануари 2021 година.

Првото полуфинале ќе се игра во среда на 13 јануари, а второто полуфинале 24 часа подоцна – додека финалето не биде закажано за сабота, 16 јануари.

Реал Мадрид и Барселона ќе учествуваат како шампиони и вицешампиони, додека Атлетик и Реал Сосиедад како финалисти во Копа дел Реј.

АС известува дека натпреварите ќе се одржат со навивачи на стадионот.

loading...

Facebook