Connect with us

Фудбал

Суспензијата на Лионел Меси е укината

Sвездата на Барселона, Лионел Меси ќе има можност да игра за репрезентацијата на Аргентина во квалификацискиот меч за СП против Еквадор.

Квалификациите за СП во Катар започнуваат следниот месец. Првиот натпревар „гаучосите“ ќе го одиграат на 8 октомври во Буенос Аирес против Еквадор и ќе можат да сметаат на Лионел Меси.

Лео беше суспендиран од Фудбалската федерација на Јужна Америка откако доби црвен картон на Копа Америка 2019 што го доби во судир со Гери Медел.

loading...

Сепак, иако оттогаш тој не играше за националниот тим, нема да има суспензии. Аргентинците добија потврда дека казната е застарена и дека Меси може да игра.

Ова секако е исклучително добра вест за „гаучосите“ пред квалификациите во кои ќе имаат исклучително тешка задача да се пласираат на Светското првенство.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com