Поврзи се со нас

Фудбал

Светското клупско првенство ќе се игра во февруари 2021 година

Последен договор е постигнат.

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одреди датумот на Светскиот куп за клубовите.

Како што објави новинарот Роб Харис на својот профил на Твитер, Светското клупско првенство ќе се игра од 1 до 11 февруари 2021 година во Катар.

Европа ќе ја претставува победникот во Лигата на шампионите, Баерн Минхен. Ова воедно ќе биде последно клупско првенство што се игра во стандарден формат пред почетокот на турнирот со 24 екипи во Кина.

loading...

Facebook