Поврзи се со нас

Фудбал

Тевез беше на прагот на невиденото

Аргентинскиот фудбалер Карлсо Тевез можеби е среќен што не доби црвен картон.

Бока Јуниорс беше поразена со 1:0 на мечот одигран во Буенос Аирес и заврши со двајца играчи помалку бидејќи Обандо и Изкиердоз беа исклучени.

И како што започна, фудбалерите на Бока беа во можност да останат со играчот помалку веќе во 3-та секунда. Тевез лесно можеше да стане автор на најбрзиот црвен картон во историјата, но му побегна.

Со оглед на раниот почеток на натпреварот, судијата одлучи да му даде само жолт картон.

loading...

Facebook