Connect with us

Фудбал

„Тијаго Силва може да игра во Серија А уште две години со цигара во устата“

Тијаго Силва со години е меѓу најдобрите дефанзивци на светот, а за неколку недели ќе бара нов клуб.

Договорот на искусниот 35-годишен Бразилец со ПСЖ истекува во септември, а легендарниот тренер Фабио Капело би сакал да го види во Серија А.

Капело верува дека Силва би можела да игра во Италија најмалку уште две сезони без никакви проблеми со оглед на квалитетот.

„Ако ми треба дефанзивец, ќе го донесам Тијаго Силва. Тој може да игра во Серија А уште две години со цигара во устата“, рече италијанскиот тренер.

loading...

Силва веќе играше во Серија А. Од 2009 до 2012 година го носеше дресот на Милан. Росонерите го продадоа на ПСЖ за 42 милиони евра.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com