Connect with us

Фудбал

Тотално лудило на натпреварот Рома – Порто: Пепе жестоко го фаулираше Мхитарјан, а потоа настана хаос (ВИДЕО)

Фудбалерите на Рома во моментов играат пријателски натпревар против Порто.

Рома успеа да поведе на почетокот на второто полувреме кога Манчини со глава биеше по корнер за 1:0.

Во 64-та минута тотален хаос на теренот откако Пепе сериозно направи фаул врз Хенриха Мхитаријан.

Пепе го удри играчот на Рома и заврши на теренот, но Мхитарјан не остана должен и започна судир со дефанзивецот на Порто. Се приклучија и останатите играчи на двата тима, по што настана вистински хаос.

И тренерите на двата тима влегоа на теренот за да ги смират страстите, а играчите на Рома покажаа дека навистина е непотребно да се оди во дуели во прелиминарните натпревари.

 

Тоа траеше неколку минути пред натпреварот, а Жозе Мурињо реши веднаш да направи замена и да го извади Мхитаријан од игра.

Ерменецот беше видливо вознемирен од потегот на Пепе и имаше што да му каже во врска со тоа, а Мурињо направи навистина паметен потег што го извади од игра.

Facebook