Поврзи се со нас

Фудбал

Тројца великани подготвија договори за Серхио Рамос

Шпанскиот стопер Серхио Рамос ќе стане слободен агент на лето, откако ќе му истече договорот со Реал Мадрид.

Рамос е во последната година од договорот со Реал, а наводно Кралевите немаат прекумерна желба да ја продолжат соработката бидејќи стоперот има 34 години. Го чека ПСЖ, кој му нуди богат договор, но и неколку други европски екипи.

Наводно, заинтересиран е и Јувентус, но и двата клуба од Манчестер – Сити и Јунајтед. Сите тие се подготвени да ги задоволат барањата на Рамос.

Реал му понуди на Рамос нов двегодишен договор со 20 проценти помала плата, но Рамос сака тригодишен договор и неговата плата да остане на 12 милиони евра по сезона.

Затоа, според различни шпански медиуми, постои голема шанса Рамос и Реал да раскинат следното лето по 15 години, а играчот ќе може да избере каде ќе игра.

loading...

Facebook