Поврзи се со нас

Фудбал

Целиот стручен штаб на Исланд во изолација, што е со натпреварот против Белгија?

На последниот тест беше потврдено дека еден од помошниците тренери во репрезентацијата на Исланд бил позитивен на коронавирус.

Поради тоа, целиот стручен штаб на оваа репрезентација мораше да биде изолиран, а тие нема да можат да присуствуваат на натпреварот против Белгија.

Барем така тврдат белгиските медиуми, но бидејќи никој од играчите не е позитивен, играњето на натпреварот не треба да биде доведено во прашање.

Меѓутоа, доколку се случи такво нешто, секако, луѓето што го водат натпреварот ќе го кажат последниот збор.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама