Поврзи се со нас

Фудбал

Црните сомнежи за Жерард Пике се остварија

Барселона денес ги потврди црните сомнежи кога станува збор за повредата на Жерард Пике.

Пике ќе паузира помеѓу три и пет месеци откако ги истегна страничните и вкрстените лигаменти на десното колено.

Искусниот стопер со солзи го напушти теренот Ванда Метрополитен и веднаш се виде дека станува збор за исклучително сериозна повреда.

Повредата на Пике е тежок удар за Барселона, бидејќи неколку играчи од задната линија веќе се повредени.

Барселона потврди дека Серхио Роберт го чека двомесечна пауза поради истегнување на бутниот мускул на десната нога.

 

loading...

Facebook