Connect with us

Фудбал

„Убеден сум дека Интер ќе се обиде да го донесе Меси“

Во последно време многу се зборуваше дека Лионел Меси би можел да го напушти тимот на Барселона.

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати е уверен дека Интер ќе се обиде да го донесе Меси, и очекува понудата да биде испратена наскоро.

“Не е лесно, а причината е економска природа, но вие само треба да му дадете сè што сака, бидејќи тоа е Меси. Ако има намера да ја напушти Барселона, јас сум убеден дека Интер ќе се обиде да го доведе”, рече Морати и додаде .

“Јас можам само да замислам како би изгледал Интер тогаш. Би било неверојатно да се гледа тој тим и искрено се надевам дека ќе се случи”, заврши Морати.

loading...

Барселона веќе рече дека ќе сторат се за да го задржат Меси, но големото прашање е што ќе одлучи Аргентинецот на крајот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com