Поврзи се со нас

Фудбал

Уште еден комичен настап на Халанд пред камера: Сите во студиото се смееја (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд е прекрасен голгетер и секогаш привлекува внимание со своите одлични игри.

Сепак, она што привлекува уште поголемо внимание се неговите интервјуа каде не се снаоѓа баш најдобро, а синоќа, по два гола, Клуб Бриж имаше интересна ’пресметка’ со чудни прашања од белгиски новинар.

Халанд постигна два гола на овој натпревар, а како што истакна во 2019 година дека спие со топките што ги носи дома откако постигна хет-трик, новинарот го замоли да коментира за фактот дека „тој нема да ја однесе девојката (топка) дома“ и дека ќе спие сам вечерва.

Норвешкиот напаѓач беше малку збунет, но потоа рече:

“Да, ќе спијам сам. Не постигнав гол”, рече Халанд со насмевка.

Во студиото каде беа Џејми Карагер и Мика Ричардс настана вистински хаос. Тие пукаа од смеење поради овие прашања и перформансите на Ерлинг Халанд и очигледно дека сè беше чудно и многу забавно за нив.

loading...

Facebook