Connect with us

Ракомет

Вардар го договори Младен Крсманчиќ како нов среден бек

Македонскиот ракометен клуб Вардар го засили својот тим со нов играч. Младен Крсманчиќ, српскиот среден бек, е најновото засилување за „црвено-црните“. Крсманчиќ потпиша договор со Вардар и се очекува да донесе нова динамика и сила во тимот.

Крсманчиќ, кој досега настапуваше за неколку реномирани клубови, ќе го зајакне средниот ред на Вардар со своето искуство и талент. Овој трансфер доаѓа како дел од стратегијата на клубот да го зајакне својот состав и да остане конкурентен на домашната и меѓународната сцена.

Тренерот на Вардар изјави дека е задоволен од овој трансфер и дека Крсманчиќ ќе биде клучен играч во нивната стратегија за наредната сезона. Навивачите на Вардар се исто така возбудени поради доаѓањето на новиот играч и очекуваат дека Крсманчиќ ќе придонесе за успехот на тимот.

Advertisement