Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Артур Мело на емотивен начин се збогува со Барселона

Како што е веќе познато, Артур Мело ќе го носи дресот на Јувентус од следната сезона, а Миралем Пјаниќ замина во обратна насока.

Артур обезбеди многу добри игри во дресот на Барселона, а навивачите беа разочарани затоа што мораше да го напушти клубот.

Тој реши да се збогува со фановите, но и со Барселона, со видео-порака, која е навистина емотивна, а тоа го објави на својот Твитер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com