Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Дали е ова голот на годината? Албанија поведе со 2:0, а потоа прими гол од половина терен

Слекцијата на Албанија славеше со 3:1 против Казакхстан во рамките од Лигата на нации. Сепак овој меч нема да го памети по добро искусниот голман Седат Бериша. Албанија поведе со 2:0 преку Исмаили, а по само неколку секунди репрезентативците на Казакхстан постигнаа гол од половина терен. Овој погодок секако ќе биде во конкуренција за најдобар во Лигата на нации за 2020 година.

loading...

Facebook