Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Фабрегас во солзи се опрости од „Стемфорд Бриџ“

Цеск Фабрегас вечерва го одигра финалниот натпревар за Челзи.

Искусниот шпански играч од средниот ред одлучи да го напушти клубот од Лондон по четири и пол години а последниот 198. натпревар го одигра против Нотингем Форест во ФА Купот.

За жал, тој не успеа да постигне гол на овој натпревар. Беше во добра позиција и топката беше блокирана од страна на противниците.

Сепак, замина во одличен стил. Целиот „Стемфорд“ го поздрави шпанскиот фудбалер кој играше четири и пол години во дресот на својот сакан клуб.

Солзите се природно неизбежни. По напуштањето на играта, Цеск плачеше, а потоа овациите станаа уште посилни. Исто така, Фабрегас играше 500 натпревари за тимовите од Англија, претходно го носеше дресот на Арсенал.

,

Вкупно, 198 натпревари во дресот на Челзи, а шпанскиот фудбалер постигна 22 гола

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com