Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалер плачеше од радост, неговата репрезентација прв пат во историјата врза два меча без пораз

Малата селекција, може да се каже полуаматерска на Сан Марино за прв пат во историјата врза два меча без пораз. Во Лигата на нации одигра без голови со Лихтенштајн, а потоа со Гибралтар со истиот резултат. Радоста на репрезентативците на оваа мала земја беше огромна, а еден од нив по мечот, Данте Роси се расплака пред камерите додека даваше изјава.

 

loading...

Facebook