Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалерите на Зенит го славеа трофејот, па го скршија пехарот

Објавено:

Зенит го победи Химки со 1:0 во финалето на Купот на Русија и со тоа стигна до двојната круна.

После првенството, Зенит го освои и Купот и покажа дека во моментов е најдобриот тим во Русија без ривал.

Единствениот гол од пенал го постигна Артем Џуба во 83-та минута.

Интересно е што фудбалерите на Зенит го скршија пехарот, му падна од рацете на еден од играчите за време на прославата.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама