Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Го исмејуваше поради забите, а тој возврати со постигнување три гола

Вчера во Гелзенкирхен се натпреваруваа Шалке и Вердер, а гостите од Бремен славеа со 3:1.

Шалке очајно ја отвори новата сезона, па забележа два порази и прими дури 11 гола за 180 минути, поради што денес официјално беше отпуштен тренерот Дејвид Вагнер.

Екипата за која вчера дебитираше Ведад Ибишевиќ е во голема неволја и се чини дека ова може да биде црна сезона за еден од најпопуларните германски клубови.

И додека клубот тоне, фудбалерот Гонкало Пачиенка го исмеваше противничкиот играч поради просторот помеѓу двата заби.

Филкруг му ја затвори устата постигнувајќи ги сите три гола во победата на Вердер.

Advertisement