Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Хаверц ја скрши одбраната на Македонија – Германија води 1:0

Македонските фудбалери не успеаа да ја сочуват сопствената мреже не допрена, по одличната контра на Германија и асистенцијата на Милер, Хаверц ја затресе мрежата на Столе Димитриевски.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама