Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: И Меси е само човек-Престани да ме удираш се*ко!

Лионел Меси одигра едно полувреме на првиот подготвителен меч на Барселона. Противник беше нисколигашок Химнастик од Тарагона. Каталонците славеа со 3:1. Но, Хавиер Ребаљос по мечот во една емисија раскажа еден дуел со Меси.

-Знаев дека не можев да му ја земам топката, се обидував на сите начини. Тогаш тој застана и ми рече. Што правиш, престани да ме удираш, серко. Јас му одговорив дека е најдобар и дека не смеам да го пуштам, раскажа Ребаљос.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com