Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Израмнувачкиот гол на Алиоски во 91. минута од пенал

Македонија по катастрофалната грешка на голманот Димитриевски, кој доби црвен картон за игра со рака надвор од шестаесетник, во 75. минута имаше негатива од 1:0.

Благодарение на одличната изведба на пеналот од страна на Алиоски успеавме да избегнеме пораз.

Advertisement

Facebook

Реклама