Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Каков крај – Македонија во финишот успеа да избегне пораз

Репрезентацијата на Македонија У21, во последна минута успеа да избегне пораз од Израел на домашен терен.

Натпреварот во рамки на квалификациите за Европското првенство заврши со резултат 1:1, благодарение на одличниот гол на Јани Атанасов од слободен удар.

Израелците дојдоа до водство во 21. минута со голот на Елијас, од корна.

Во 56. минута Израелците имаа шанса да го зголемат водството но Јанков со одлична одбрана го спречи тоа.

На самиот крај на натпреварот Атаносов со прекрасен гол од слободен удар успеа да им донесе бод на Македонија.

Advertisement

Facebook

Реклама