Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каков татко, таков син, Кристијано Јуниор во стилот на својот татко

Кристијано Јуниор, исто како својот татко од Реал Мадрид се пресели во школата на Јувентус, каде одушевува со своите игри, а на последниот натпревар го направи својот татко горд со две мајстории во една акција. Роналдо во тој момент беше на вистинското место и успеа да ја сними соло-акцијата на својот син, па веднаш се пофали на социјалните мрежи.

Португалскиот ас имаше скромно отворање на сезоната во Серија А, но во последниот период игра во одлична форма и веќе има постигнато четири гола од осум одиграни натпревари.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com