Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Клоп додека даваше изјава му „пукна филмот“ поради ВАР

Евертон и Ливерпул одиграа 2:2 во одличен натпревар на „Гудисон Парк“.

Средбата беше обележана и со неколку контроверзни ситуации. ВАР воопшто не им одеше во прилог на „црвените“, поради што не е изненадувачки зошто Јирген Клоп беше лут по натпреварот.

“Имаше повеќе клучни моменти. Повредата на Вирџил ван Дијк во раните фази на играта. Не го видов повеќе, но траеше премногу долго и офсајдот не беше премногу голем. И тогаш Пикфорд го фаулира”.

“Единственото нешто што го видов во соблекувалната беше голот на Хендерсон и додавањето за Сејди. И не видов офсајд. Можеби некој може да ми објасни затоа што не го видов офсајдот на сликата”

„Беше офсајд затоа што некој реши да биде офсајд“.

“Тежок момент е затоа што црвениот картон за Ричардсон е само црвен картон за Евертон, и тоа беше голем фаул над Тијаго. Има мраз на коленото, не знаеме за каква повреда се работи. Не изгледа добро да бидам искрен”.

“Го поддржувам ВАР. Против Вила беше офсајд, но не беше денес. Сите ми велат дека немало офсајд, но тоа не го подобрува моето расположение. Изгубивме еден играч со Вирџил, а можеби и друг со црвен картон”.

Advertisement

Facebook

Реклама