Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Кој дрес ќе го облече Меси? Веројатно најурнебесното видео досега

Лионел Меси останува уште една сезона во Барселона, да го доработи договорот, а потоа како слободен играч по 20 години ќе замине од „Камп Ноу“. Се поставува прашањето каде ќе ја продолжи кариерата, а според многу светски медиуми, неговата следна дестинација ќе биде Манчестер Сити, каде се неговите двајца добри пријатели Пеп Гвардиола и Серхио Агуеро.

Но, во изминатиот период се спомнуваа ПСЖ, Интер, па и Реал Мадрид, кој наводно испратил понуда колку да го провоцира најголемиот ривал.

Порталот за интересни спортски видеа „Footbolé“ го постави прашањето кој дрес ќе го облече Меси следната сезона, а видеото е навистина урнебесно.

Погледнете.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com