Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Крај на надежите на Силекс за Лигата на шампионите

Силекс не успеа да го совлада Карабах и да се квалифукува во следното коло на квалификациите за Лигата на шампионите. Македонскиот претставник загуби со 4:0.

Резултатот беше отворен уште во 11. минута од натпреварот. Ромеро беше прецизен и му донесе водство на својот тим од 1:0.

Домашната екипа во 40. минута го зголеми водството на 2:0 преку Гвериер. Но, тука ситуацијата е малку спорна, а прашањето кое се наметува е дали имаше фаула над Божиновски. Како изгледаше сето тоа може да се види на видеото подолу.

Второто полувреме немаше подобрување во играта на Силекс, а Карабах продолжи со исто темпо и постигна нови два гола.

Третиот гол беше забележан во 51. минута, а Гвериер повторно се запиша во листата на стрелците.

Четвртиот гол го постигна Емрели во 80. минута.

Силекс тука ги завршува настапите во Европа, Кратовчани сепак беа немоќни да направат нешто повеќе и да се квалификуваат во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com