Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Крвничкиот старт на Ван-Бисака поради кој Јунајтед остана со играч помалку

Вистинска глупост направи дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака во дуелот од Лигата на шампионите против Јанг Бојс.

Дефанзивецот на Јунајтед загуби една топка, а потоа со крвнички старт го фаулираше противникот, па доби директен црвен картон и со полни права.

Така, англискиот великан ќе го одигра остатокот од натпреварот со играч помалку.

Да потсетиме, Јунајтед поведе малку порано со голот на Кристијано Роналдо на одлична асистенција на Бруно Фернандеш во 13. минута.

Интересно е и на дуелот помеѓу Севиља и Салцбург, каде што гостите водат со гол од пенал, а интересно е што имаа уште два пенали, но тие два ги промашија.

Погледнете го стартот на Ван-Биска ТУКА .

 

Facebook