Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ладнокрвниот Германец само го гледаше „летот“ на Роналдо

Португалија нема да ја брани титулата во Лигата на нации откако загуби од Франција со минимални 0-1.

Кристијано Роналдо имаше фрустрирачка игра зад себе, и уште еднаш се покажа дека Триколорите воопшто не му одговараат на големиот Португалец.

Во еден од нападите, Роналдо се фрли и „полета“ во надеж дека ќе добие фаул по дуелот со Адриен Рабиот.

Сепак, судијата Штилер само погледна во бесот на Роналдо по незаслужениот фаул во опасната зона.

Инаку, ова беше шести натпревар на Роналдо против Французите. Одигра вкупно 438 минути, а се уште нема постигнато ниту еден гол против тој тим.

 

loading...

Facebook