Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Луис Суарез заплака при заминувањето од Барселона

Луис Суарез се прости од Барселона.

-текстот продолжува по рекламата-

Уругвајскиот напаѓач пристигна утрово на тренинг со остатокот од тимот, но тоа беше само проштална посета бидејќи Луис го напушти тренинг центарот еден час подоцна.

Плачеше кога замина. Солзите не се криеше во автомобилот и сигурно е дека ова е голем шок за него.

-текстот продолжува по рекламите-

Суарез играше за Барса во изминатите шест години и постигна 198 гола на 283 одиграни натпревари.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама