Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мајсторија на Одегард од слободен удар

Норвешкиот интернационалец Мартин Одегард постигна прекрасен гол за Арсенал.

„Топџиите“ се далеку под очекувањата оваа сезона, но на тежок натпревар на гости против Барнли имаат 1: 0 и се надеваат на нова победа на крајот.

Одегард постигна гол во 30. минута од слободен удар и покажа дека ќе биде вистинското засилување за лондонскиот клуб во наредните сезони.

Арсенал ја отвори сезоната со три порази по ред, потоа го совлада Норвич со голот на Обамејанг од 1-0, а екипата на Микел Артета сака денес да триумфира и целосно да „се врати во живот“.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама