Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Меси и Куман не започнаа добро

Јасно е, барем според најновите снимки – има нешто што не е во ред меѓу Лионел Меси и Роналд Куман.

На последниот пријателски натпревар, каде Лео Меси постигна два прекрасни гола, Лео беше заменет во второто полувреме и се случи она што сите чекаа да се случи, поздравот со тренерот.

Но, тој поздрав беше многу ладен, барем така покажуваат сликите објавени од ЈУГОНЕС.

Лео продолжува да биде несреќен, сè уште не ја обнови насмевката бидејќи неговата желба беше ова лето да ја напушти Барселона, но ќе остане уште една сезона на „Камп Ноу“.

Advertisement

Facebook

Реклама