Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Меси, поподготвен од кога било, ги посрамоти своите соиграчи на тренингот

Објавено:

Се чини дека Лионел Меси со нетрпение го очекува продолжувањето на сезоната во Ла Лига, бидејќи се гледа дека е во одлична форма и крајно среќен со топката на нозе. Напаѓачот на Барселона ги посрамоти своите соиграчи на тренингот во вторникот.

Ла Лига има за цел да се врати со натпреварот помеѓу Севиља и Реал Бетис на почетокот од следниот месец.

Предложениот датум за продолжување на сезоната во Ла Лига, кој беше суспендирана во март како резултат на пандемија на коронавирус, е 12 јуни, со натпреварите што треба да се играат секој ден по шест последователни недели и сезоната ќе заврши до крајот на јули.

Клубовите од Ла Лига се вратија на тренинг минатата недела, а од оваа недела имаат тренинг во групата, откако ги ублажија мерките.

Барселона е лидер во Ла Лига со два бода повеќе од Реал Мадрид, а капитенот Меси изгледа веќе подготвен.

Во видеото објавено од Барселона на Твитер, Меси се гледа целосно ужива во играта со топки и покажува постојана форма.

Тој трча наоколу и прави импресивна интервенција да ја украде топката.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама