Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: На денешен ден Садио Мане го постигна најбрзиот хет-трик во историјата на Премиер лигата

Објавено:

Мане го држи рекордот за најбрзиот хет-трик во историјата на Премиер лигата

Поминаа пет години откако напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане го направи своето деби во Премиер лигата.

На денешен ден, во 2015 година, Мане го постигна најбрзиот хет-трик во историјата на Премиер Лигата, против Астон Вила.

Тој постигна три гола во 13-та, 14-та и 16-та минута, точно 2 минути и 56 секунди, рекорд кој најверојатно нема да биде срушен во блиска иднина.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама