Connect with us

Фудбал

Видео на денот: Алексис збунет, Солскјер со смеа го премести

Манчестер Јунајтед со 2:0 го победи Ридинг во ФА Купот, што беше петта последователна победа за новиот тренер на Јунајтед.

Црвените Ѓаволи продолжија да играат добро под водство на новиот тренер, а петтата последователна победа, секако, ќе им даде дополнителна самодоверба пред натпреварот во Тотенхем.

Мата и Лукаку беа стрелците за Јунајтед, а Алексис Санчез играше од првата минута, но беше заменет во 64. минута поради повреда.

Малку збунет Алексис отиде да седне на клупата и тоа на местото на Солскјер, па тренерот со насмевка побара да се премести на неговото место.

Санчез ја напушти играта поради повреди, но Солскјер се надева дека со крилестиот играч ќе биде се во ред.

„Мислам дека ќе биде добро, беше уморен, се надевам дека тоа не е лоша реакција, ќе видиме“, рече Солскјер.

Алексис, исто како и повеќето други играчи на Јунајтед, играше само откако Жозе Мурињо го напушти клубот.

Претходно беше споменато дека тој може да го напушти Олд Трафорд и беше кажано дека Јунајтед е подготвен да го продаде, но неговите барања беа такви што повеќето клубови, вклучувајќи го и Јувентус, не беа во можност да платат.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com