Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Нема одмор за Серхио Рамос

Серхио Рамос продолжува да работи дури и на одмор.

Капитенот на Реал Мадрид, кој е на одмор со семејството, како и со целиот тим на Зинедин Зидан, работи напорно за да не изгуби форма.

Тој објави видео од трчање надвор, по неуморната работа што ја прави секој ден во теретана.

Рамос сака да биде во форма кога Ла Лига ќе стартува кон средината на септември.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com