Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Неверојатниот Де Геа одбрани два пенали

Манчестер Јунајтед рано прими гол на гостувањето кај Ватфорд, но истиот беше поништен, по што во 28. минута домаќините повотрно стигнаа до водство.

Оле Гунар Солскјер е под голем притисок поради слабите резултати, па Јунајтед е под императив да победи на гостувањето кај Ватфорд.

Но, стартот не ветува, а само ВАР со спектакуларен Де Геа му спаси на Јунајтед ран гол. Досуден беше пенал, кој Сар го промаши, односно Де Геа одбрани, но Кико натрча и ја затресе мрежата.

Набрзо ВАР го поништи голот на Вотфорд, односно пеналот беше повторен, а Де Геа повторно одбрани …

Интересно е што Исмаил Сар двата пати го изведе пеналот и двата пати Шпанецот брилијантно го одбрани и на тој начин го делумно го спаси Јунајтед.

Реклама

Facebook

Реклама