Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ноер како да има решение за сè, само не за Халанд

Мануел Ноер е повторно меѓу најдобрите голмани во светот.

За Германецот е познато дека е бестрашен во ситуации „еден на еден“, но понекогаш и тој останува без решение.

Ова е особено случај кога тој ќе се најде лице в лице со Ерлинг Халанд.

Имено, на крајот од натпреварот Борусија – Баерн, Норвежанецот сам излезе пред Нојер и многу добро знаеше што прави.

Халанд ја смири топката, се придвижи малку настрана и рутински ја испрати топката во мрежата под голманот на Баерн.

loading...

Facebook