Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Новиот тренер на Барселона синоќа пристигна во градот

Екипата на Барселона денеска би можела да добие нов тренер.

Кике Сетиен ќе биде отпуштен по катастрофалната сезона, а синоќа неговиот наследник беше „фатен“ на аеродромот во Барселона.

Камерите го фатија холандскиот стручњак Роналд Коман. Тој синоќа слета во Барселона и денес може да биде назначен за нов тренер на каталонскиот клуб.

Холанѓанецот во моментов е во договор со Фудбалската асоцијација на оваа земја. Сепак, тој е подготвен да ја напушти позицијата тренер и да ја преземе Барселона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама