Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Пике и блиска средба со навивачите, почнаа да го исмеваат, стоперот едвај чекаше да притисне на гаста

Жерар Пике со години е еден од најпопуларните играчи на Барселона и практично сите фанови на каталонскиот гигант сакаат заедничка фотографија со овој искусен стопер.

Фудбалерите честопати се наоѓаат под опсада од навивачите на семафорот, а денес Пике тоа го почувствува на сопстевена кожа.

Пике запре на семафор додека возеше, а навивачите притрчаа од двете страни на неговото возило и почнаа да го повикуваат.

„Ох, како тој гледа на нас“, е коментарот на обожавателите кои го снимија Пике кој ги гледаше духовито и според неговите очи очигледно беше лошо расположен дека го снимаат.

Кога Пике ги избрка, навивачите почнаа да го исмеваат за неговвата тренерка. Стоперот едвај го дочека зеленото светло и даде гас.

loading...

Facebook