Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Поразот на ПСЖ се славеше во Марсеј

Париз веруваше во победа на синоќешното финале во Лигата на шампионите. Ако ПСЖ успееше да го победи Баерн со која било шанса и да го достигне трофејот во Лигата на шампионите, толку многу ќе се лудуваше на улиците на Париз, и покрај сите ограничувања и мерки на претпазливост, поради коронавирусот.

ПСЖ ги имаше своите шанси, но машината на Баварците сепак го однесе триумфот, со резултат 1:0.

Таква прослава немаше во Париз, но прослава имаше на југот на Франција, во Марсеј.

Навивачите на великаните од Велодром внимателно го следеа синоќешното финале, но како што се очекуваше, тие не го поддржаа големиот ривал.

loading...

И кога судијата свирна крај и ПСЖ официјално остана без трофеј, се случи голема прослава на улиците на Марсеј.

Така, Олимпико де Марсеј остана единствениот француски клуб што ја има титулата победник во Лигата на шампионите – што ја освои во 1993 година.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com