Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Раул Хименез сакаше да покаже дека е мајстор, но се посрамоти

Вулверхемптон беше поразен денеска на својот Молинекс од Брентфорд со 2:0.

Лош почеток на сезоната за Волците кои претрпеа нов пораз, интересно трет по ред на домашен терен.

Ова не беше Ден на Вулверхемптон, и една од главните sвезди, Раул Хименез, беше практично невидлива.

Во еден момент тој беше засрамен. Тој се обиде да центрира од левата страна, но еве како заврши …

Инаку, напаѓачот на Вулверхемптон беше надвор од терените од ноември минатата година кога заработи тешка повреда на главата на натпреварот против Арсенал.

Се врати пред околу два месеци и веднаш во првиот натпревар, подготвителен против Стоук Сити, постигна гол по што заплака.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама