Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ремек дело кое најавува големо изненадување во Лигата на шампионите

Новата сезона на Лигата на шампионите веќе ветува многу возбудувања на почетокот.

Вечерашната програма беше отворена со натпреварите Бешикташ – Дортмунд и Шериф – Шактар.

Во Молдавија, веќе видовме најава за изненадувања на почетокот на натпреварот.

Домашниот Шериф поведе против фаворизираните Рудари од Доњецк со 1:0.

Убава акција на тимот од Тирапсол во 16. минута, Кристијано асистираше, а Траоре мајсторски погоди за 1:0.

Инаку, дуелот помеѓу Шериф и Шактар ​​е во рамките на групата Д, каде Интер и Реал Мадрид ќе го одиграат дербито вечерва во 21 часот.

Ова е историски момент за молдавскиот фудбал, со оглед на тоа што првиот гол на молдавска екипа е во групната фаза од Лигата на шампионите.

Facebook