Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Роналдо со потегот против Торино замолкна многумина!

Кристијано Роналдо долги години е најдобриот фудбалер на светот, но има и такви кои бараат „влакно во јајцето“ за одличниот Португалец.

Роналдо често е обвинет за себичен, за не славење голови со своите соиграчи, за претежно бркање индивидуална статистика, но пристигна демант против Торино.

После брзиот контра напад, искусниот офанзивен играч се најде во добра ситуација да ја заврши акцијата самостојно и да се обиде да постигне гол, но одлучи поинаку.

Го чекаше Хуан Куадрадо, му ја префрли топката навреме, а Колумбиецот постигна гол.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама