Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Шмајхел се скрши во текот на минута молк

Лејчестер во натпреварот од 11.коло на Премиер лигата, на гости ги совлада Кардиф со минимални 1:0.

Овој натпревар беше прв по смртта на сопственикот на клубот Вичај Шривадханапраба, кој минатата недела го изгуби својот живот во трагична хеликоптерска несреќа, а во негова чест денес играа Варди и друштвото.

На натпреварот се одржа и минута молк за Вичај Шривадханапраба и неговите соработници кои, исто така, починаа, а стоа посебно емотивно го доживеа голманот на Леsтер, Каспер Шмајхел кој не можеше да ги сопре солзите.

Беше доста емотивно на натпреварот.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com