Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Со денешниот гол, Ван де Бик покажа зошто Куман го сака во Барселона

Фудбалерите на Ајакс славеа со 4:1 против Салцбург во денешниот пријателски натпревар.

За Ајакс сезоната е завршена, а екипата од Амстердам се подготвува за новата сезона. Дуелот со Австријците, тие покажаа дека се тимот што повторно ќе биде главен конкурент за титулата.

Прашање е дали Дони ван де Бек следната сезона ќе биде во дресот на Ајакс, бидејќи Роналд Куман сака да го донесе во Барселона. Ова не не изненадува со оглед на тоа како игра младиот играч од средниот ред.

На крајот на краиштата, ваквите потези и цели само дополнително го туркаат кон еден од најголемите клубови во светот.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com