Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Спектакуларни најави за „Суперкласико“

Ривер Плата и Бока Јуниорс ќе одлучуваат за шампионатот во Јужна Америка вечерва во заедничкиот дуел.

На „Монументал“ Ривер, ќе биде домаќин на најголемиот ривал во Аргентинското „Суперкласико“, така што во оваа земја вечерва е се останато е помалку важно.

Ривер поради 2:2 од првиот натпревар во сите обложувалници има мала предност, но во овие натпревари ништо не е познато.

Најавите за „Суперкласико“ секако се неверојатни и треба само да уживаме во вечерниот дуел.

Сигурно е дека не чека вистински спектакл. Барем овие тимови го гарантираат тоа…

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com