Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Срамниот слободен удар на Роналдо, топката заврши на последното столче од трибината

Португалија на последниот контролен натпревар го совлада Израел со 4:0.

Португалците одиграа одличен натпревар и се во победничка атмосфера пред ЕУРО 2020.

Роналдо не се прослави во претходните години изведувајќи слободни фрлања, но не се откажа од слободниот ни на овој натпревар.

Така беше и овој пат, еден од најдобрите играчи во светот се посрамоти со неговиот удар, правејќи го мета на потсмев на социјалните мрежи.

Но потоа успеа да се искупе и да постигне гол.

Реклама

Facebook